W Lubuskiem też „Kręci mnie bezpieczeństwo” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

W Lubuskiem też „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 25.04.2017

Policjanci w województwie lubuskim aktywnie włączają się w kampanię MSWiA. Zajęcia w gorzowskiej Szkole Podstawowej nr 4 były okazją, by mówić o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. To początek cyklu spotkań i festynów, które będą prowadzić funkcjonariusze.

 „Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania MSWiA, której podstawowym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Lubuska Policja włącza się w te działania. W gorzowskiej Szkole Podstawowej nr 4 funkcjonariusze zorganizowali zajęcia dla uczniów. Była to okazja, by podczas briefingu prasowego przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wspólnie z policjantami, dzieci edukowali ratownicy medyczni i strażacy.

Jak podkreślił mł. insp. Wiesław Widecki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie należy pamiętać, że nawyki, które zostaną wyuczone przez policjantów, będą przez dzieci wykorzystywane i powtarzane w przyszłości. Niestety zauważyć można sporo błędów, które popełniają zarówno rowerzyści, jak również kierowcy aut. Dlatego mówimy o tym jak ustrzec się przed niebezpiecznym zdarzeniem. Tłumaczymy to dzieciom, ale mamy nadzieję, że te cenne wskazówki dotrą również do dorosłych. Wielokrotnie policjanci zauważają sytuację, w której kierujący rowerem, mimo tego, że powinien jechać wyznaczoną ścieżką, wybiera ulicę. To sytuacja nie tylko zagrożona mandatem, ale przede wszystkim niebezpieczna, zwłaszcza dla rowerzysty. Dlatego Policja będzie przypominać o tym, by na drodze i rowerowych szlakach zachowywać się rozważnie.

Praktyczne zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. W miasteczku ruchu drogowego policjanci mogli nie tylko wyjaśnić, ale także pokazać właściwe zachowania. Uczniowie gorzowskiej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze i znajomość przepisów. Policjanci odpowiadali na wiele pytań, z którymi zwracały się do nich dzieci.

Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” będzie rozpowszechniana przez wszystkie jednostki Policji województwa lubuskiego. Pikniki, festyny, praktyczne zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego to tylko niektóre z przygotowywanych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby każdy zrozumiał jak może zadbać o własne bezpieczeństwo.

 

Opracował: st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

video: sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...