Aktualności

„Policjant Służby Kryminalnej"- eliminacje wojewódzkie w lubuskiem

Data publikacji 25.04.2017

Celem konkursu „Policjant Służby Kryminalnej było promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej, motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych i zdobywania wiedzy oraz podniesienie prestiżu policjanta służby kryminalnej w Policji i społeczeństwie. Stanowi to istotny element w procesie doskonalenia zawodowego.

Do udziału w eliminacjach komendanci powiatowi i miejscy województwa lubuskiego wyznaczyli po cztery osoby, zgodnie z przyjętym regulaminem po jednej do każdej z kategorii: policjant dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Łącznie w konkursie udział wzięło 48 uczestników. 20 kwietnia przeprowadzony został pierwszy etap konkursu – podzielony na dwie części:

  1. pierwsza – „sprawdzian wiedzy zawodowej” dla wszystkich uczestników w formie „testu wiedzy”;
  2. druga - „sprawdzian wiedzy praktycznej”,

- w formie „kazusu” dla policjantów dochodzeniowo-śledczych, operacyjno-rozpoznawczych i sprawujących nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą, zorganizowany na miejscu,

21 kwietnia odbył się drugi etap konkursu – w wyznaczonych sektorach przeprowadzony został  sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia dla wszystkich uczestników. W wyniku przeprowadzonych eliminacji wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017”, uzyskano następujące wyniki:

 

w klasyfikacji generalnej:

 

 

Miejsce

Klasyfikacja generalna (drużynowa)

punkty

1.

KPP w Nowej Soli

260

2.

KPP w Strzelcach Krajeńskich

241

3.

KPP w Sulęcinie

239

4.

KMP  w Zielonej  Górze

232

5.

KPP we Wschowie

228

6.

KPP w  Krośnie  Odrzańskim

224

7.

KMP w Gorzowie Wlkp.

211

8.

KPP w Żaganiu

206

9.

KPP w Międzyrzeczu

205

10.

KPP w Słubicach

200

11.

KPP w Żarach

181

12.

KPP w Świebodzinie

175

 

 

Powrót na górę strony