Aktualności

Młodzi aplikują „Moją Komendę”

Data publikacji 06.04.2017

Od września ubiegłego roku ustalenie dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania nie stanowi już żadnego problemu. Wszystko dzięki aplikacji „Moja Komenda” uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Lubuska Policja dociera do osób w różnych grupach wiekowych, aby promować tę aplikację i ułatwić społeczeństwu kontakt ze swoim ze dzielnicowym.

Wyszukiwanie najbliższych jednostek Policji, prezentacja komend i komisariatów na mapie, wyszukanie dzielnicowych po adresie oraz po nazwisku czy wytaczanie trasy do wybranej jednostki policji (w trybie on-line) to tylko niektóre z możliwości, które oferuje nam aplikacja „Moja Komenda”. To elektroniczne rozwiązanie ułatwia społeczeństwu sprawny dostęp do informacji chociażby o swoim dzielnicowym. Aplikacja, która ma być pomocna w sytuacjach innych niż te, w których konieczny jest wybór numeru alarmowego, dociera coraz dalej.

W propagowanie i rozpowszechnianie aplikacji „Moja Komenda” bardzo mocno włącza się Lubuska Policja. Funkcjonariusze przy każdej możliwej okazji informują o takiej możliwości tłumacząc jednocześnie założenia jakie ma ona spełniać. W czwartek /6 kwietnia/ policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. na spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr I przy ul. Puszkina, zaangażowali się w informowanie młodych o aplikacji. Grupa ponad stu uczniów przysłuchiwała się założeniom przedstawianym przez policjantów. Kom. Sławomir Konieczny i dzielnicowa st. sierż. Martyna Krzymińska skrupulatnie informowali o technicznych i merytorycznych odsłonach aplikacji „Moja komenda”. Wielu z nich jeszcze podczas spotkania zainicjowało instalację aplikacji na swoje smart fony. Ale wielu już posiadało wiedze o niej i tym samym o dzielnicowym, który odpowiedzialny jest za rejon, w którym mieszkają. Aktywność lubuskich stróżów prawa w tej materii będzie kontynuowana przy kolejnych okazjach. To liczne debaty, spotkania czy konsultacje społeczne stanowiące okoliczność do przekazania informacji o „Mojej Komendzie”.

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

st. sierż. Maciej Kimet

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.92 MB)

Powrót na górę strony