Aktualności

Policyjne motocykle wyruszyły na szosy

Data publikacji 28.03.2017

Gorzowska drogówka wsiada na motocykle i rusza w patrol. Policyjne jednoślady już od kilku dni możemy zobaczyć na drogach Gorzowa i okolic. Dzięki wykorzystaniu ich w codziennej służbie policjanci mogę skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza motocyklistów. Ważne, aby jazda na motocyklu sprawiała przyjemność, ale przede wszystkim była bezpieczna.

Przełom marca i kwietnia, słońce na błękitnym niebie i coraz wyższa temperatura powietrza – to oznaki, że niebawem na naszych drogach pojawią się miłośnicy jazdy na motocyklach. A tych każdego roku jest coraz więcej - w różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach. Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości, gdyż często kończy się to niebezpieczną sytuacją na drodze bądź samymi zdarzeniami drogowymi. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. W 2016 roku na lubuskich drogach doszło do 52 wypadków drogowych z udziałem kierujących motocyklami, w których zginęło 6 osób, a 51 odniosło obrażenia ciała.

Aby do takich zdarzeń dochodziło jak najrzadziej policjanci gorzowskiej drogówki od kilku dni pełnią służbę patrolową właśnie na motocyklach. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Mundurowi będą służyć wszelką rada i pomocą na drodze. Ale w przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą reagować na te sytuacje natychmiastową i z całą surowością. Wszystko po to, aby rozpoczynający się właśnie sezon motocyklowy był bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu.

 

Opracował: st. sierż. Maciej Kimet

foto/video: sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.67 MB)

Powrót na górę strony