Aktualności

Przywrócony Posterunek Policji w Przytocznej – pierwsze zgłoszone i wykryte przestępstwo

Data publikacji 22.03.2017

Pierwsze zgłoszone w Posterunku Policji w Przytocznej przestępstwo, zatrzymanie sprawcy i odzyskane mienie - to bilans pierwszych dni pracy w otwartym 16 marca 2017 roku posterunku. Dzięki skutecznemu działaniu policjantów mieszkanka Przytocznej odzyska przywłaszczony przed kilkoma miesiącami laptop.

W ubiegłym tygodniu w Przytocznej reaktywowano i uroczyście otwarto Posterunek Policji. Potrzebę ponownego jego funkcjonowania zgłaszali mieszkańcy gminy podczas licznych konsultacji społecznych. Zgłaszali wtedy, że codzienny kontakt z policjantami pozwoli im zasięgnąć rady w problematycznych sytuacjach, zgłosić swe uwagi i rozterki oraz podnieść poziom bezpieczeństwa oraz jego poczucia. W ciągu pierwszych dni policjanci są bardzo często odwiedzani w swojej nowej siedzibie. Mieszkańcy chętnie spotykają się z dzielnicowymi, oglądają pomieszczenia i mówią o swoich problemach.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/20422,Policja-blizej-spoleczenstwa-kolejne-Posterunki-Policji-sluza-mieszkancom.html

Widać już pierwsze efekty pracy policjantów. Zgłosiła się do nich pokrzywdzona, która jeszcze w ubiegłym roku straciła laptopa. Policjanci ustalili, że kobieta spłacała raty za komputer, którego nie użytkowała, bo został przywłaszczony przez inną osobę. Z uwagi na brak czasu, zaganianie i znaczna odległość od Komisariatu Policji w Skwierzynie, przez wiele miesięcy nie zgłosiła tego faktu organom ścigania. Dzięki temu, że posterunek powstał w jej miejscowości, bez problemu dotarła do policjantów, aby zgłosić ten fakt. Mundurowi nie potrzebowali dużo czasu. Zatrzymali mężczyznę i odzyskali przywłaszczonego laptopa. Okazało się, że mężczyzna zdążył go już zastawić w lombardzie. Komputer warty 2 tys. złotych niebawem wróci do właścicielki.

Mieszkańcy gminy Przytoczna są bardzo zadowoleni, że kontakt z policjantami jest łatwiejszy, a przestronne, nowocześnie wyposażone pomieszczenia pozwalają na odpowiedni poziom obsługi.

 

Źródło: asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony