Poszukiwany listem gończym zatrzymany - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Poszukiwany listem gończym zatrzymany

Data publikacji 21.03.2017

Policjanci operacyjni z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali 24-latka, który był poszukiwany listem gończym. Teraz za kradzieże na blisko pół roku trafi do więzienia. Dodatkowo podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie narkotyki.

Policjanci z żarskiej jednostki prowadzą liczne działania, w tym między innymi poszukiwania osób za, którymi organy ścigania wystawiły listy gończe lub nakazy doprowadzenia do zakładów karnych. W minionym tygodniu na jednej  z ulic w Lubsku policjanci pełniąc służbę patrolową, zauważyli mężczyznę, który na widok mundurowych chciał się schować. Po ustaleniu tożsamości okazało się, że 43 –letni mieszkaniec Lubska był poszukiwany listem gończym. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w na terenie kraju oraz za granicą od 2015 r. W poniedziałek (20.03) tym razem dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy służby kryminalnej z Komisariatu Policji w Lubsku, zatrzymany został 24-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości  od lipca ubiegłego roku. Poszukiwany był listem gończym za kradzieże. Do zatrzymania doszło w miejscowości Jasień. Teraz na blisko pół roku trafi do więzienia. Dodatkowo podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie narkotyki, za posiadanie których również odpowie.

 

Art. 62.

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach