,,spoKREWnieni służbą" są także policjanci z Żar - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

,,spoKREWnieni służbą" są także policjanci z Żar

Data publikacji 20.03.2017

Krew jest bezcennym darem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Do akcji „spoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji włączyli się policjanci z żarskiej komendy, którzy oddali krew w szczytnym celu.

Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma ona na celu zachęcenie funkcjonariuszy Policji do organizowania wspólnych zbiórek krwi.

Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie. To lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym. W piątek (17 marca) policjanci z żarskiej komendy udali się na ulicę Skarbową 2, gdzie mieści się Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tam oddali krew przyłączając się tym samym do akcji „spoKREWnieni służbą”. Tym skromnym ale jakże ważnym gestem żarscy policjanci udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie można ratować na wiele sposobów.

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach