Aktualności

„spoKREWnieni służbą” – Mobilny punkt poboru krwi stanął przed słubicką komendą

Data publikacji 16.03.2017

„spoKREWnieni służbą” - pod takim hasłem odbyła się wczorajsza zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy. Pamiętając, że krew jest bezcennym darem, ratującym życie i zdrowie ludzkie w akcję włączyli się policjanci oraz mieszkańcy Słubic.

Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu. Akcja, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ma właśnie na celu upamiętnienie i oddanie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia. Choć w głównej mierze mobilizująca wszystkich mundurowych, to stwarzająca również możliwość dla wszystkich tych, którzy oddając krew chcą pomóc innym.

W środę (15 marca) przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni mogli oddać krew.  Do akcji oprócz policjantów przyłączyło się wielu mieszkańców Słubic. Do punktu poboru krwi zgłosiło się 35 osób. Łącznie od 30 dawców zebrano 13,5 litra krwi.

„spoKREWnieni służbą” - ta ogólnopolska akcja została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić kolejne osoby do oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących. Policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają.

 

Źródło: mł. asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.34 MB)