Aktualności

Gorzowscy antyterroryści zawsze pomocni

Data publikacji 02.03.2017

Nie tylko spektakularnymi zatrzymaniami ale także profesjonalnym udzielaniem pomocy wykazali się w ostatnim czasie gorzowscy antyterroryści. Na drodze S-3, gdzie doszło do wypadku drogowego, udzielili pierwszej pomocy 79-letniej kobiecie. Dzięki ich zaangażowaniu w ratowanie ludzkiego życia, poszkodowana kobieta otrzymała niezbędną pomoc i trafiła do szpitala.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej gorzowscy antyterroryści, w sposób brawurowy i spektakularny, pomogli ratownikom medycznym, którym grożono z broni (http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/20268,Grozil-bronia-ratownikom-medycznym-zatrzymany-przez-gorzowskich-antyterrorystow.html), aby teraz profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku drogowym.

W środę (01 marca) na odcinku drogi S-3 Skwierzyna-Gorzów wielkopolski doszło do wypadku drogowego, w którym zderzyły się dwa pojazdy – Citroen oraz Honda. W wyniku zdarzenia poszkodowana została pasażerka osobowej Hondy, która potrzebowała niezbędnej pomocy medycznej. Na jej szczęście tą samą drogą jechali policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Antyterroryści nie tracąc czasu, zabezpieczyli miejsce wypadku i przystąpili do ratowania 79-letniej kobiety. Ta w wyniku poniesionych obrażeń miała problemy z oddychaniem, a kontakt z nią był bardzo utrudniony. Policjanci w sposób profesjonalny udzielili kobiecie pierwszej pomocy, zapewniając jej tlen oraz chroniąc przed wychłodzeniem organizmu. Mundurowi powiadomili także pogotowie ratunkowe, do którego przybycia kontrolowali czynności życiowe poszkodowanej. Na miejscu wypadku zjawiło się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało 79-latkę do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji gorzowskich antyterrorystów, poszkodowana w wyniku wypadku kobieta, otrzymała niezbędną pomoc medyczną. Jak pokazuje życie, codzienne obowiązki policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej to nie tylko zatrzymywanie groźnych przestępców, ale także profesjonalne ratowanie ludzkiego życia.

 

Sporządził: sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony