Aktualności

Zarzut za napad na sklep

Data publikacji 27.02.2017

Praca gorzowskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia podejrzanego o napad na sklep. 34-letni mężczyzna zagroził pracownicy, zabrał gotówkę i papierosy. Funkcjonariusze szybko trafili na jego trop. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Gorzowscy policjanci o napadzie na sklep zostali poinformowani 20 lutego br. kilka minut po godzinie 18. Chwilę później byli już na miejscu. Mundurowi zebrali niezbędne informacje.  W okolice miejsca zdarzenia przyjechało kilka patroli, które poszukiwały sprawcy. Na miejscu byli też funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej by zabezpieczyć ślady przestępstwa. Policjanci ustalili, że mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego przy ul. Grottgera i zażądał pieniędzy. Podejrzany miał mieć przy sobie śrubokręt i grozić jego użyciem. Sprawca zabrał 300 zł i paczkę papierosów, po czym wyszedł.

Do działań przystąpili kryminalni z gorzowskiego I komisariatu Policji. Pojawili się na miejscu, by zebrać potrzebne informacje. Ich doświadczenie i praca operacyjna doprowadziła do ustalenia personaliów podejrzanego. Kwestią czasu było jego zatrzymanie. Sprawę kontynuowali funkcjonariusze z komendy miejskiej. Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Za tego typu przestępstwo grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 34-latka prokurator zastosował dozór Policji.

 

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.17 MB)

Powrót na górę strony