Aktualności

Skuteczne zarządzanie informacją. Audi odzyskane.

Data publikacji 23.02.2017

Uzyskanie informacji i dynamiczne nią zarządzanie skutkowało odzyskaniem skradzionego za Odrą audi wartości blisko 50 tysięcy złotych. To wspólny sukces funkcjonariuszy z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku oraz policjantów z Gubina

We wtorek /21 lutego/ funkcjonariusze z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku otrzymują informację o tym, że na jednej z ulic przygranicznego Gubina może znajdować się auto pochodzące z kradzieży. Ta informacja błyskawicznie trafia do policjantów z Gubina i równie szybko jest weryfikowana. Chwilę później stróże prawa byli już na miejscu. Precyzyjna informacja i jej szybkie sprawdzenie skutkowało odnalezieniem skradzionego dzień wcześniej z terenu Niemiec  samochodu. To audi A6, którego wartość oszacowano na blisko 50 tysięcy złotych. Te już niebawem wróci do prawowitego właściciela zza Odry. Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej oraz technik kryminalistyki, który dokładnie zabezpieczał ślady. To może się okazać pomocne w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za kradzież pojazdu. W czynności te równolegle zaangażowani są policjanci operacyjni krośnieńskiej Komendy.

To już nie jest nowa sytuacja, kiedy funkcjonariusze ze Świecka dysponując bardzo precyzyjną informacją, przyczyniają się do zwalczania mechanizmów przestępczych. Szczególnie tych związanych z przygraniczną przestępczością samochodową. W 2016 roku dzięki informacjom właśnie ze Świecka, funkcjonariusze zabezpieczyli 133 pojazdy o łącznej wartości około 2 milionów euro. W ręce policjantów wpadło 26 podejrzanych.

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.81 MB)

Powrót na górę strony