Aktualności

Dzielnicowy z krwi i kości

Data publikacji 15.02.2017

Dzielnicowy z Gozdnicy ustalił i zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież papierosów, alkoholu i pieniędzy. To nie pierwsza sprawa wykryta przez tego funkcjonariusza. Dzięki informacjom przekazanym przez dzielnicowego, policjanci ustalili kilku sprawców włamań i kradzieży oraz odzyskali skradziony sprzęt elektroniczny, telefony, rower i pieniądze.

13 lutego tego roku dzielnicowy z Gozdnicy uzyskał informację o mężczyźnie, który kilka dni wcześniej był w posiadaniu papierosów, alkoholu, pieniędzy i poroża jelenia. Policjant ustalił, że 27-letni mieszkaniec Gozdnicy w nocy z 11/12 lutego dokonał kradzieży tych rzeczy (o wartości prawie 900 zł) na szkodę swojej matki. Poszkodowana kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Podejrzewany o kradzież mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Iłowej. 27-latek usłyszał już zarzut kradzieży cudzego mienia, a w czasie przesłuchania przyznał się do winy. Policjanci w czasie prowadzonych działań w tej sprawie odzyskali część skradzionych przez podejrzanego rzeczy.

To nie pierwsza sprawa wykryta przez dzielnicowego z Gozdnicy. W 2016 r. asp. sztab. Andrzej Stróżyk, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, świetnemu rozpoznaniu i systematycznej pracy w terenie, ustalił kilku sprawców włamań i kradzieży:

  • ustalił sprawcę kradzieży telefonu komórkowego oraz dwóch paserów, którzy pomagali sprawcy w zbyciu tego sprzętu. Podejrzanych w sprawie było dwóch nieletnich i jeden dorosły mieszkaniec Gozdnicy. Telefon komórkowy m-ki Samsung Galaxy  o wartości 2 tys. złotych został odzyskany przez dzielnicowego.
  • dzielnicowy wspólnie z policjantem pionu kryminalnego, kilka godzin po zgłoszeniu o ujawnionym przestępstwie, zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o włamanie do pomieszczenia gospodarczego na terenie ogródków działkowych, skąd zginęły kosiarki i kosa spalinowa.  Policjanci odzyskali też część rzeczy pochodzących z włamania.
  • bezpośrednio po zgłoszeniu o kradzieży portfela z pieniędzmi na szkodę 85-letniej kobiety, dzielnicowy z Gozdnicy, wspólnie z policjantem pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Iłowej, wytypował,  a następnie dotarł do miejsca zamieszkania podejrzewanego o to przestępstwo. W czasie przeszukania policjant znalazł 750 zł - pieniądze skradzione 85-latce. 
  • na zgłoszenie o kradzieży roweru wartego 800 zł z miejskiego bazaru natychmiast zareagował dzielnicowy z Gozdnicy, który ustalił mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Bezpośrednio po zgłoszeniu o kradzieży roweru, dzielnicowy wspólnie z policjantem pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymał  mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Policjanci odzyskali też skradziony rower,  który był ukryty w pustostanie na terenie Gozdnicy
  • dzielnicowy z Gozdnicy ustalił  miejsce, gdzie były przechowywane elektronarzędzia pochodzące z włamania. Dzielnicowy z policjantami z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o paserstwo, u którego znaleźli skradzioną piłę  i szlifierkę kątową – elektronarzędzia pochodzące z włamania do pomieszczenia gospodarczego.  Dzielnicowy ustalił również dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Gozdnicy, skąd zginęły elektronarzędzia.
  • Dzięki informacji uzyskanych przez dzielnicowego z Gozdnicy, policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej odzyskali telefon komórkowy, który został utracony w wyniku włamania do garażu w Gozdnicy i kradzieży z zaparkowanego tam samochodu rzeczy, m.in. telefonu komórkowego. Policjanci w czasie przeszukań dokonanych w mieszkaniach na terenie woj. dolnośląskiego odzyskali skradzionego IPhone 4  i przedstawili zarzut paserstwa dwóm osobom.

 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

tel. 695 870 058

Powrót na górę strony