Aktualności

Działkowcy odzyskali sprzęt. Akt oskarżenia już w sądzie.

Data publikacji 15.02.2017

43-latek usłyszał 27 zarzutów za włamania i kradzieże. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu. Mężczyzna zabierał niemal wszystko, co mogłoby mu się przydać w uprawianiu ogrodu. Z kradzionego sprzętu korzystał na co dzień.

Funkcjonariusze gorzowskiego II komisariatu wiosną 2016 roku otrzymali kilkanaście zgłoszeń dotyczących włamań do altan. Doszło do nich na terenach ogródków działkowych przy Jasnej, Śląskiej i Polnej. Sprawą zajęli się kryminalni. Udało się im ustalić podejrzanego, który został zatrzymany 10 października 2016 roku. 43-latek wpadł na ogródkach działkowych. Policjanci ustalili, że prowadził on jeden z nich. Do komisariatu trafił zabezpieczony sprzęt. To w sumie ponad 130 przedmiotów, które mogły pochodzić z kradzieży. Do kilku przestępstw doszło na ogrodach działkowych przy ul. Szarych Szeregów. 43-letni mężczyzna zabierał wszystko, co mogło mu się przydać w codziennej pielęgnacji ogrodu. Wśród skradzionych przedmiotów był sprzęt ogrodniczy znanych producentów, baterie, butla gazowa, wkrętarka, panel słoneczny, akcesoria kuchenne czy narzędzia. Łącznie wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze po zatrzymaniu podejrzanego docierali do pokrzywdzonych. Ci rozpoznawali sprzęt, który został im skradziony. W ten sposób wrócił on do prawowitych właścicieli.

Początkowo mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Praca gorzowskich policjantów z II Komisariatu Policji doprowadziła do ich uzupełnienia. W sumie akt oskarżenia obejmuje 27 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. 43-latek był w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.86 MB)

Powrót na górę strony