Aktualności

Zatrzymany po pościgu z dwoma promilami

Data publikacji 14.02.2017

Policjanci służby patrolowej zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego, który spowodował dwie kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek /13 lutego/, tuż przed północą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, że na ul. Rydza-Śmigłego kierujący osobowym fordem uszkodził dwa samochody, a następnie odjechał w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast udały się policyjne patrole i w kilka minut później, policjanci zauważyli kierującego fordem na osiedlu Zacisze. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierujący na widok policyjnego radiowozu przyspieszył i próbował uciec. Policjanci ruszyli w pościg. W pewnej chwili kierujący fordem zjechał na teren jednego z osiedli, wysiadł z samochodu i próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany zaledwie po przebiegnięciu kilkunastu metrów.

Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna był nietrzeźwy – badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że miał ponad 2 promile. 25-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, a policyjny technik wykonał oględziny uszkodzonych aut.  Nietrzeźwy kierujący uszkodził zaparkowanego innego forda, a także samochód dostawczy marki Renault. Młody mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna w wysokości co najmniej 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Dodatkowo kierujący będzie musiał pokryć spowodowane przez siebie straty.

 

nadkom. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze

Powrót na górę strony