Aktualności

Kolejne sprawy zakończone aktem oskarżenia

Data publikacji 13.02.2017

Aktami oskarżenia zakończyło się sześć spraw prowadzonych przez policjantów z pionu kryminalnego z Krosna Odrzańskiego. W czterech przypadkach sprawcy naruszyli przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w pozostałych dwóch dokonali przestępstw przeciwko mieniu. Dalszy los mężczyzn zależy od decyzji Sądu.

Aktem oskarżenia zakończyło się sześć odrębnych spraw prowadzonych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy nadzorowanych przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim. Do zdarzeń doszło od marca do grudnia ubiegłego roku. Sprawy nad którymi pracowali funkcjonariusze dotyczyły posiadania i udzielania narkotyków, uprawy krzewów konopi, a także kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

Pierwsze cztery sprawy, które zakończyły się aktem oskarżenia naruszały przepisy z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jedna dotyczy 26-latka, przy którym policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Zgromadzony przez funkcjonariusza prowadzącego sprawę materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie nie tylko zarzutu związanego z posiadaniem narkotyków, ale także udzielania i umożliwienie użycia narkotyków. Łącznie mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. Zarzuty posiadania i udzielania narkotyków usłyszał również 19-latek, który wpadł na kradzieży sklepowej. W trakcie przeszukania jego odzieży, policjanci znaleźli przy nim marihuanę, która pochodziła z jego własnej uprawy krzewu konopi http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/16605,Sprawca-kradziezy-zatrzymany-z-narkotykami.html . Prowadzący postępowanie i tym razem nie poprzestał tylko na tym. W wyniku podjętych czynności zgromadził materiał, ustalając, iż 19-latek przeszło 60 razy udzielał środki odurzające ośmiu osobom. Kolejny zatrzymany z narkotykami mężczyzna to poszukiwany przez sąd 33-latek. http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/19455,Osoba-poszukiwana-zatrzymana-narkotyki-zabezpieczone.html. Mężczyzna po przesłuchaniu i przedstawieniu mu zarzutów posiadania marihuany i amfetaminy został doprowadzony do aresztu śledczego. Ostatnia z opisywanych spraw naruszających przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczy 22-latka, u którego policjanci znaleźli schowane w ogrodzie 10 krzewów konopi indyjskich rosnących w różnych pojemnikach oraz w gruncie. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany na powyższą okoliczność. http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/17205,Policjanci-zabezpieczyli-13-krzewow-konopi.html .

Pozostałe dwie sprawy dotyczą przestępstw przeciwko mieniu, w których łącznie zatrzymano 3 osoby.

Kolejna sprawa z udziałem krośnieńskich kryminalnych, która zakończyła się aktem oskarżenia przeciwko sprawcom, dotyczy odzyskania dwóch luksusowych samochodów marki BMW, skradzionych z terenu Niemiec. Do sprawy zatrzymano wówczas dwóch obywateli Litwy. Auta znalezione zostały w kompleksie leśnym na terenie gminy Maszewo. Decyzją Sądu, podejrzani po zatrzymaniu trafili do aresztu. http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/16654,Odzyskane-luksusowe-auta-Zatrzymani-dwaj-Litwini.html

Ostatnia z opisywanych spraw dotyczy 18-latka, który na terenie powiatu krośnieńskiego dokonał kradzieży telefonów komórkowych, pieniędzy, portfeli wraz z dokumentami, a także włamał się do budynku gospodarczego z którego ukradł wkrętarkę oraz usiłował wypłacić pieniądze z bankomatu za pomocą skradzionej karty. Łącznie usłyszał siedem zarzutów, w tym jeden za popełnione wykroczenie. W chwili zatrzymania go przez policjantów, posiadał przy sobie skradziony telefon komórkowy. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec 18-latka dozór Policji.http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/19493,Jeden-zatrzymany-uslyszal-siedem-zarzutow.html .

Dalsze losy mężczyzn zależą od decyzji Sądu.

 

asp.szt. Justyna Kulka

KPP Krosno Odrz.

Powrót na górę strony