Aktualności

Napadli z nożem na salon gier. Są już w areszcie.

Data publikacji 25.01.2017

Żagańscy policjanci pionu kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w salonie gier, włamanie się do jednej z maszyn i kradzież z niej pieniędzy oraz kradzież urządzenia rejestrującego monitoring. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Pod koniec grudnia 2016r., w nocy, doszło do rozboju w jednym z żagańskich salonów gier  o niskich wygranych. Z policyjnych ustaleń wynikało, że dwaj nieznani sprawcy weszli do salonu gier, gdzie zagrozili  nożem pracującej tam kobiecie, a następnie włamali się do maszyny do gier i zabrali pieniądze. Sprawcy ukradli też urządzenie rejestrujące monitoring znajdujący się w salonie.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Żaganiu ustali dwie osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Już dwie doby po zdarzeniu policjanci zatrzymali jednego z nich: 21-letniego mężczyznę.. Młody mieszkaniec Żagania został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, włamania do maszyny do gier i kradzieży z niej pieniędzy oraz kradzież urządzenia rejestrującego monitoring. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. 30 grudnia Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.

Drugi mężczyzna podejrzewany o dokonanie rozboju ukrywał się przed policjantami.  23 stycznia, w czasie prowadzonej realizacji, żagańscy policjanci pionu kryminalnego zatrzymali 35-latka do wyjaśnienia sprawy. Już następnego dnia  (24.01),  mężczyzna usłyszał zarzut związany z współudziałem w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Również wobec niego Prokurator Rejonowy w Żaganiu złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. 24 stycznia Sąd Rejonowy w Żaganiu wydał postanowienie o aresztowaniu drugiego podejrzanego o rozbój z użyciem noża na okres 3 miesięcy.

 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

tel. 695 870 058

Powrót na górę strony