Aktualności

Jeden zakaz, dwie kolizje, trzy promile – zatrzymany po sygnale od społeczeństwa

Data publikacji 16.01.2017

Kierujący passatem spowodował dwie kolizje, a później nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało miał 3 promile alkoholu w organizmie oraz sądowny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielny wieczór (15 stycznia) dyżurny żarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kierującym samochodem vw passat, który może być nietrzeźwy. We wskazane miejsce udał się dzielnicowy wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej, z którym pełnił wspólny patrol. Funkcjonariusze, w momencie, kiedy zauważyli opisany pojazd, włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, aby zatrzymać i skontrolować kierowcę. Mężczyzna jednak nie reagował, jechał dalej ulicą Wojska Polskiego w Żarach i oddalając się uderzył w poruszający się przed nim vw polo, a potem wpadł w poślizg. Samochód uciekającego zatrzymał się na drzewie, z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn. Usiłowali oni uciec z miejsca zdarzenia, jednak po krótkiej chwili zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Na miejsce policjanci wezwano też pogotowie ratunkowe, na szczęście uczestnikom zdarzenia nie stało się nic poważnego. Jak się okazało po przebadaniu, 24-latek miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, a 21-letni pasażer, który z nim jechał miał dwa promile. Jak ustalili policjanci zatrzymany przez mundurowych kierowca spowodował chwilę wcześniej jeszcze jedną kolizję uderzając w tył samochodu marki Honda Accord i oddalił się z miejsca zdarzenia. 24-latek został doprowadzony do żarskiej jednostki i zatrzymany.

Okazało się, że posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a karany był już za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka. Teraz odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, a także za wykroczenia w ruchu drogowym.

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach

Powrót na górę strony