Aktualności

Dwulatki świecą przykładem

Data publikacji 11.01.2017

Policjanci gorzowskiej komendy miejskiej dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Funkcjonariuszki prewencji spotkały się z dziećmi ze żłobka. Dwulatki mogą teraz bezpiecznie wyjść na wycieczkę, bo są bardziej widoczne w kamizelkach odblaskowych. Dorośli powinni wziąć z nich przykład.

O bezpiecznym poruszaniu się po drogach policjanci prewencji gorzowskiej komendy rozmawiają z najmłodszymi. Zazwyczaj są to przedszkolaki. Dziś (11 stycznia) z wizytą udali się do jeszcze młodszej grupy. W Żłobku Miejskim nr 3 spotkali się z dwulatkami, dla których było to ogromne przeżycie. Przez kilkanaście minut dzieci wpatrywały się w policjantki, które tłumaczyły jak przechodzić przez jezdnię. Okazuje się, że wiele z nich już wie, jaki kolor światła pozwala przejść na drugą stronę. Każdy mógł razem z funkcjonariuszką poprawnie wejść na przejście dla pieszych. Dzieci z każdą kolejną chwilą coraz śmielej uczestniczyły w zajęciach.

Każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową. Policjantki z gorzowskiej komendy miejskiej zadbały, by dwulatki mogły bezpiecznie wychodzić na wycieczki. Wręczone odblaski zdecydowanie poprawią ich widoczność.

Gdy policjanci weszli do sali Żłobka Miejskiego nr 3, na twarzach dzieci pojawiło się zdziwienie, które szybko zmieniło się w zainteresowanie. Okazało się, że o policyjnym radiowozie wiedzą już sporo. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach. Funkcjonariusze poprzez zabawę propagują bezpieczne zachowania wśród kilkulatków. Dzięki odblaskom, dzieci świecą przykładem. Warto, by dorośli, zwłaszcza o tej porze roku, także byli widoczni na drodze.

 

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony