Aktualności

Ruszył na policjantów z siekierą – jest już aresztowany

Data publikacji 10.01.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie obezwładnili i zatrzymali 29-latka, który podczas kontroli drogowej odmówił okazania im dokumentów, a następnie chwycił siekierę i ruszył w ich kierunku. Decyzją sądu, mężczyzna podejrzany o dokonanie czynnej napaści na policjantów, został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (05 stycznia). Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie patrolowali miejscowość Piotrów, gdzie według informacji samochodem miał poruszać się nietrzeźwy kierowca.

Podczas patrolu mundurowi zauważyli samochód odpowiadający opisowi ze zgłoszenia. Ruszyli w jego kierunku. Kierowca widząc radiowóz zatrzymał się, wycofał samochód pod jeden z garaży, po czym wysiadł. Policjanci polecili mężczyźnie, aby okazał prawo jazdy oraz dokumenty od pojazdu. Kierowca nie reagował. Kiedy funkcjonariusze ponownie powtórzyli polecenie, chwycił siekierę wbitą w pniak znajdujący się nieopodal i ruszył w ich kierunku, trzymając siekierę w uniesionych dłoniach. Szybka reakcja, sprawne i zdecydowane działanie policjantów pozwoliło uniknąć tragedii. Mężczyzna został obezwładniony, a przedmiot, którym chciał się posłużyć zabezpieczono do sprawy. Policjanci zatrzymali 29-latka i doprowadzili do żarskiej jednostki. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, odmówił on jednak poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Została pobrana od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Zebrany materiał w tej sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (07 stycznia) sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 29-letniego mieszkańca powiatu żarskiego na trzy miesiące.

 

podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach

Powrót na górę strony