Aktualności

Naklejki na tablicę rejestracyjną nie pomogły – podejrzany o kradzież rozbójniczą w rekach policjantów

Data publikacji 03.01.2017

Iłowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą na stacji paliw. Sprawca tego zdarzenia po zatankowaniu paliwa nie zapłacił za nie, a potem szarpał i groził pracownikowi stacji, który próbował go zatrzymać. Podejrzany jest już w rękach Policji. Za swoje zachowanie będzie odpowiadać przed sądem.

W poniedziałek (2 stycznia) policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali zgłoszenie o kradzieży oleju napędowego w jednej ze stacji paliw. Na miejsce zdarzenia zostali skierowali policjanci z zespołu kryminalnego. Ustalono, że nieznany mężczyzna podjechał na stację paliw vw golfem, zatankował olej napędowy i bez płacenia za paliwo chciał odjechać. Zauważył to pracownik stacji paliw, który próbował zatrzymać odjeżdżające auto. Kierowca szarpał i groził pracownikowi, a następnie odjechał. Policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo i jeszcze tego samego dnia zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy. Zatrzymany 31-latek jest mieszkańcem powiatu żarskiego. Przed kradzieżą oleju napędowego na stacji paliw mężczyzna, dla zmylenia śledczych, nakleił na prawdziwe tablice rejestracyjne naklejki z numerami rejestracyjnymi woj. dolnośląskiego.

31-latek został już przesłuchany przez policjantów. Dziś (3 stycznia) mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, gdzie usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

KPP w Żaganiu

Powrót na górę strony