Aktualności

Schowali się w sklepie, ale to nie pomogło - włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 29.12.2016

Policjanci z Komisariatu Policji w Gubinie w nocy przed jednym z miejscowych sklepów meblowych zauważyli busa, a z wnętrza sklepu usłyszeli hałas. Po wejściu do środka znaleźli dwóch mężczyzn, którzy próbowali schować się za jedną z szaf. Mężczyźni zostali zatrzymani i wigilijną noc spędzili w policyjnej celi. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Gubińscy kryminalni w nocy z 23 na 24 grudnia patrolowali ulice miasta i w pewnym momencie zauważyli busa znajdującego się przy rampie załadunkowej sklepu meblowego. Po podjechaniu bliżej do samochodu usłyszeli z kolei odgłosy dobiegające z wnętrza sklepu. Mając podejrzenie, że ktoś może znajdować się w środku oraz biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia i możliwość ucieczki ewentualnych sprawców, poprosili o pomoc patrol interwencyjny, z którym wspólnie weszli na teren sklepu. Przeczucie ich nie zawiodło. W trakcie sprawdzania boksów sklepowych zauważyli schowanych za szafą dwóch mężczyzn. Zostali oni zatrzymani do wyjaśnienia. Mundurowi otworzyli także busa, wewnątrz którego znaleźli meble, żyrandole, materace oraz inne rzeczy pochodzące ze sklepu. Ponadto w schowku samochodu znaleziono marihuanę i haszysz, będący własnością jednego z mężczyzn. Kolejne rzeczy pochodzące z przestępstwa policjanci ujawnili podczas przeszukania mieszkań i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzn. Zatrzymani to 29-letni mieszkaniec gminy Brody oraz 21-letni mieszkaniec gminy Gubin.

Mężczyźni wigilijną noc spędzili w policyjnej celi. W niedzielę (25 grudnia) usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 21-latek usłyszał także zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony