Aktualności

Przedszkolaki bardziej widoczni i bezpieczni

Data publikacji 15.12.2016

Policjanci z komendy miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim spotkali się z przedszkolakami i przedstawili im kilka zasad bezpieczeństwa w zabawie, w kontakcie z obcymi osobami, a przede wszystkim w ruchu drogowym. Dodatkowo, aby zwiększyć widoczność przedszkolaków na drodze, policjanci podarowali im elementy odblaskowe.

Gorzowscy policjanci każdego dnia działają profilaktycznie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Liczne spotkania przeprowadzane są z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Tym razem mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 4.

W czwartek (15 grudnia) sierż. Magdalena Kleist z Wydziału Prewencji oraz st. sierż. Sławomir Marciniak z gorzowskiej drogówki przekazali przedszkolakom wiele cennych rad o bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się, jak należy się zachowywać w przypadku kontaktu z obcymi osobami, co robić gdy spotkają na swojej drodze groźnego psa, a przede wszystkim jak należy bezpiecznie korzystać z dróg. Przy wykorzystaniu specjalnego miasteczka ruchu drogowego, policjanci odgrywali z dziećmi scenki, w których omawiano różne sytuacje na drodze. Mundurowi byli bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem wiedzy dzieci o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Każdy z przedszkolaków był w stanie podać nazwę znaków, pokazywanych przez stróżów prawa, a także omówić jego znaczenie. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci na drodze, gorzowscy policjanci rozdali im przeróżne elementy odblaskowe. Dzieci miały do wybory odblaski w kształcie policyjnego radiowozu, pluszowego misia i kamizelki odblaskowej.

Spotkanie policjantów z  przedszkolakami przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie mundurowi usłyszeli od dzieci głośne ,,dziękujemy” oraz otrzymali oklaski. Policjanci z kolei, życzyli dzieciom wesołych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Opracował: sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony