Aktualności

Debata z seniorami w Żaganiu

Data publikacji 13.12.2016

W Żaganiu odbyła się debata społeczna poświęcona promowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przeciwdziałaniu przestępstwom i zdarzeniom drogowym na szkodę seniorów. Spotkanie odbyło się w siedzibie żagańskiej Policji.

12 grudnia  tego roku w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu odbyła się debata społeczna poświęcona promowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przeciwdziałaniu przestępstwom i wypadkom na szkodę seniorów. Debata  skierowana była do seniorów z terenu Żagania. Za zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu na debatę przybyli seniorzy ze Związku Emerytów i Rencistów oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Debatę rozpoczęła podinsp. Sylwia Woroniec, która omówiła najważniejsze cele spotkania z seniorami oraz plan debaty społecznej. Po przywitaniu zaproszonych gości oraz przedstawieniu gospodarzy debaty, w formie prezentacji multimedialnej zostały omówione zagadnienia dotyczące zagrożeń przestępstwami na szkodę osób starszych i kradzieży tożsamości  W drugiej części debaty I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu, mł. insp. Daniel Gotthardt przedstawił informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ( przedstawił prezentację multimedialną i film instruktażowy) oraz informacje związane z  bezpieczeństwem seniorów w ruchu drogowym.

Najważniejszym punktem spotkania była dyskusja związana z wnioskami, uwagami seniorów  i propozycjami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w konkretnych obszarach. Uczestnicy debaty poruszali głównie sprawy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym -  m.in. mówili o braku chodnika w Bożnowie, braku ścieżek rowerowych w centrum Iłowej, czasowej zmiany organizacji ruchu przy ul.Żaganny w Żaganiu. Na pytania i wnioski seniorów odpowiadał  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu, mł. insp. Daniel Gotthardt  i Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, asp. sztab. Marek Sawicki. Na koniec spotkania, uczestnicy debaty wypełnili przygotowaną ankietę ewaluacyjną.

 

źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

KPP w Żaganiu

Powrót na górę strony