Aktualności

Aresztowany za napad na właściciela firmy

Data publikacji 09.12.2016

Policjanci z komendy miejskiej w Zielonej Górze zatrzymali sprawcę napadu na właściciela jednej z zielonogórskich firm. Przestępca grożąc atrapą broni zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

6 grudnia, tuż po godz. 19, dyżurny komendy miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego miało dojść na terenie jednej z zielonogórskich firm. Z relacji zgłaszającego, który był jednocześnie właścicielem firmy i pokrzywdzonym wynikało, że do budynku zakładu wszedł 21-letni pracownik przebywający aktualnie na zwolnieniu lekarskim, zażądał od właściciela pieniędzy i zagroził mu przedmiotem przypominającym broń. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol, a także policjantów operacyjnych, aby ustalili gdzie może przebywać mężczyzna, który według relacji pokrzywdzonego jest sprawca zajścia. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili adres, pod którym może przebywać mężczyzna, weszli do wytypowanego mieszkania i zatrzymali go. 21-latek został przewieziony na przesłuchanie do komendy miejskiej.
Podczas przesłuchania 21-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i przedstawił swoją wersję wydarzeń, jednak materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dokonania rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat. Jest to kwalifikacja wstępna i może jeszcze ulec zmianie. Policjanci wystąpili za pośrednictwem prokuratora do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

 

nadkom. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.68 MB)

Powrót na górę strony