Aktualności

Nielegalne papierosy i tytoń nie trafią na rynek

Data publikacji 22.11.2016

Strzeleccy policjanci z Zespołu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 56-latka, który przewoził nielegalne papierosy oraz tytoń o wartości ponad 15 tys. złotych. Dzięki skutecznej akcji kryminalnych, nielegalne wyroby tytoniowe nie trafiły na rynek, a mężczyzna, który je przewoził usłyszał zarzut. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Strzeleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji i przestępczości gospodarczej ustalili, iż 56-letni mieszkaniec gminy Drezdenko, może posiadać znaczną ilość papierosów oraz tytoniu pochodzących z nielegalnego źródła. W czwartek (17listopada) w Strzelcach Krajeńskich kryminalni potwierdzili wcześniejsze ustalenia. Podczas kontroli drogowej, w samochodzie 56-latka, policjanci ujawnili blisko 20 kg tytoniu oraz ponad 800 sztuk papierosów. Okazało się, iż nie posiadają one polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany, a przewożone wyroby, o łącznej wartości ponad 15 tysięcy złotych, zostały zabezpieczone. 56-latek usłyszał zarzut przewożenia tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W tym roku, to już kolejna skuteczna akcja policjantów z Zespołu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą, dzięki której nielegalne wyroby tytoniowe nie trafiły na lokalny rynek:

http://strzelcekraj.lubuska.policja.gov.pl/go7/serwis-informacyjny/aktualnosci/16559,Nielegalny-tyton-nie-trafi-na-rynek.html

 

Źródło: sierż. Mateusz Sławek

KPP w Strzelcach Kraj.

Powrót na górę strony