Aktualności

Przez gry i zabawy do bezpieczeństwa najmłodszych

Data publikacji 21.11.2016

Gry, zabawy, edukacja oraz świetny humor - tak było podczas spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Międzyrzecz. „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” to motyw przewodni tego spotkania, dlatego też nie mogło na nim zabraknąć policjantów, którzy rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

W piątek (18 listopada) na hali sportowej w Międzyrzeczu odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych gminy Międzyrzecz. Tematem przewodnim było „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”. Organizatorzy przygotowali trzy panele tematyczne: miasteczko drogowe, konkursy oraz zabawa z animatorami.

Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz na jakim świetle sygnalizatora mogą przechodzić przez jezdnię. Maluchy chętnie odpowiadały na pytania, wykazując się znacznym poziomem wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci drogówki przypominali dzieciom znaczenie znaków drogowych, przeprowadzali różnego rodzaju konkurencje w tym zakresie. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności pokonując specjalnie przygotowane miasteczko drogowe. Podczas spotkania wszystkie buzie były uśmiechnięte, dzieci doskonale się bawiły. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobne upominki, w tym kamizelki odblaskowe, które wręczał Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu podinsp. Paweł Rynkiewicz. Właśnie dzięki elementom odblaskowym – opaskom, kamizelkom – dzieci będą znacznie lepiej widoczni i bardziej bezpieczni na drodze.

 

Źródło: asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony