Aktualności

II Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności Uczniów Klas o Profilu Policyjnym

Data publikacji 16.11.2016

15 listopada 2016 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz w Gimnazjum nr 2 odbył się II Wojewódzki Turniej Wiedzy i Umiejętności Uczniów Klas o Profilu Policyjnym. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundację „Contra Crimen” we współpracy z Lubuskim Kuratorem Oświaty. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, która reprezentowała szkoły mundurowe z całego woj. lubuskiego.

Celem turnieju było ograniczenie zjawisk patologicznych z udziałem nieletnich, w tym związanych z uzależnieniami, podniesienie i sprawdzenie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, negatywnych skutków zażywania narkotyków i tzw. „dopalaczy”, odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także edukacja i podnoszenie umiejętności w obszarze bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież reprezentowała szkoły z Międzyrzecza, Czerwieńska, Sulęcina, Wschowy, Rzepina, Lubska, Strzelec Kraj. oraz Skwierzyny. Uczestnicy zmagali się z czterema konkrecjami: testem wiedzy, pierwszą pomocą przedmedyczną, policyjnym torem przeszkód oraz strzelaniem z symulatora broni laserowej. Po kilkugodzinnej i zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Rzepinie.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jerzy Głąbowski oraz Lubuski Kurator Oświaty, Ewa Rawa, uroczyście podziękowali uczestnikom za rywalizację i wręczyli im nagrody. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i wsparte finansowo przez Województwo Lubuskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

MIEJSCE

 

1

Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica  w Rzepinie (drużyna 1)

2

I Zespół Szkół im. S. Staszica we Wschowie

3

Zespół Szkół Technicznych im. S. Lema w Skwierzynie

4

Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Rzepinie (drużyna 2)

5

Liceum Ogólnokształcące im. gen. S. Roweckiego "Grota"  w Czerwieńsku

6

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu

7

Technikum nr 1 w Międzyrzeczu

8

Zespół Szkół w Strzelcach Krajeńskich

9

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie

 

Opracował:  asp. sztab. Tomasz Roszko

foto/video: st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.06 MB)

Powrót na górę strony