Aktualności

Policjanci drogówki podczas działań „Listopadowy weekend”

Data publikacji 10.11.2016

Zbliżające się „Święto Odzyskania Niepodległości” przypadające na piątek sprawi, że najbliższy weekend będzie wydłużony. Wiąże się to także ze zwiększonym ruchem drogowym, na który przygotowani są lubuscy policjanci. Oprócz pomocy przy organizacji ruchu podczas uroczystości w regionie, policjanci drogówki będą strzegli także bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych naszego województwa.

Od piątku do niedzieli /10-13 listopada/  potrwają policyjne działania „Listopadowy Weekend”. Zwiększona liczba policjantów drogówki to troska o zmotoryzowanych, którzy z pewnością licznie wykorzystywać będą drogi regionu do świątecznych i rodzinnych wyjazdów. Na  zwiększony ruch drogowy przygotowani są lubuscy policjanci, którzy z uwagą przyglądać się będą zachowaniom kierowców. Liczymy, że będą one przemyślane i odpowiedzialne, a zarazem pozbawione drogowej perfidii i szalonych manewrów. Zaznaczamy przy tym, że kierowcy, którzy na drodze wykazują kulturę i przestrzegają przepisów mogą liczyć na pomoc i cenne wskazówki mundurowych. Ale zarazem Ci, którzy zademonstrują zachowanie przeciwstawne, stracą po prostu prawa jazdy. W ostatnim czasie kilku kierowców, którzy za nic mieli policyjne apele oraz troskę o życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego boleśnie się o tym przekonało dożywotnio tracąc uprawnienia do kierowania.

Apelujemy zatem o rozwagę. Warto zaznaczyć, że nie wszyscy mają na uwadze warunki, które już od dłuższego czasu panują na drogach- deszcz, opadające liście, szybko zapadający zmrok i częsta mgła znacznie ograniczają komfort jazdy kierowców. Odpowiedzialny kierowca musi po prostu ściągnąć nogę z gazu i zachować ostrożność. Pokora za kierownicą i trzeźwość, także ta umysłowa, z pewnością będą cechami sprzyjającymi w bezpiecznym dotarciu do celu.

 

Liczbowe zestawienie zdarzeń drogowych podczas działań „Listopadowy weekend”:

 

rok

wypadki

zabici

ranni

kolizje

2011

11

2

2

108

2012

6

2

4

74

2013

11

2

12

97

2014

10

2

13

123

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

Fot/video: st. sierż. Maciej Kimet

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.85 MB)

Powrót na górę strony