Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo bezdomnych

Data publikacji 08.11.2016

Od kilku dni strzeleccy policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Coraz niższa temperatura powietrza na dworze, jest poważnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. W przypadku napotkania osoby potrzebującej, policjanci zapewniają jej niezbędną pomoc.

Zbliżająca się zima, a co za tym idzie panująca coraz niższa temperatura powietrza za oknem, jest dużym zagrożeniem dla osób bezdomnych. Większość z nich, będzie szukała schronienia w pustostanach, gdzie może zagrażać im poważne niebezpieczeństwo np. poprzez zawalenie budynku. Strzeleccy policjanci od kilku dni systematycznie kontrolują takie miejsca. W przypadku napotkania osób potrzebujących, udzielają im niezbędnej pomocy. Mundurowi w pierwszej kolejności sprawdzają stan zdrowia tych osób, a następnie wskazują miejsca, w których mogą znaleźć należyte schronienie.

W powiecie strzelecko-drezdeneckim miejscami, w których bezdomni mogą otrzymać odpowiednią pomoc są:

STRZELCE KRAJEŃŚKIE:

- Stołówka przy OHP, ul. Al. Wolności 42, tel. 95 763 32 19

- Zespół CARITAS, ul. Wyszyńskiego 2, tel. 95 763 21 60

DŁUGIE:

- Noclegownia Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, ul. Turystyczna 14, tel. 95 763 68 88

DREZDENKO:

- Fundacja Dom Wspólnoty BARKA, ul. Chrobrego 10, tel. 95 762 07 80

ZWIERZYN:

- Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 8, tel. 95 761 73 42

W związku z nadchodzącą zimą, policjanci apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, szukające schronienia. Jeżeli jesteśmy świadkami takich sytuacji, lub wiemy gdzie mogą przebywać takie osoby, poinformujmy o tym Policję pod numerem telefonu 997 lub 112. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Pamiętajmy, że nasza reakcja, może uratować komuś życie i zdrowie.

 

źródło:

sierż. Mateusz Sławek

KPP Strzelce Kraj.

tel.  695 885 348

Powrót na górę strony