Aktualności

Ruszyła policyjna akcja „ZNICZ 2016”

Data publikacji 28.10.2016

W całej Polsce rozpoczęły się działania „ZNICZ”. Funkcjonariusze będą pomagać kierowcom i pieszym sprawnie dotrzeć do cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Na drogach spotkamy więcej patroli drogówki. Służbę będą pełnić także dzielnicowi i funkcjonariusze kryminalni.

Dzień Wszystkich Świętych to kolejny już w tym roku okres wzmożonego ruchu na drogach. Docelowym miejscem podróży będą miejsca spoczynku bliskich. To właśnie tam będzie najwięcej patroli ruchu drogowego. Policjanci pomogą sprawnie dotrzeć na parkingi przy cmentarzach. W razie konieczności będą ręcznie regulować ruchem. Pod ich nadzorem znajdą się także przejścia dla pieszych. Osoby wysiadające z autobusów komunikacji miejskiej z pomocą policjantów bezpiecznie dotrą do celu. Dopełnieniem pracy lubuskich funkcjonariuszy powinno być zrozumienie i cierpliwość wszystkich osób zmierzających na groby bliskich. Przypominamy, by zwracać uwagę na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy.

Podstawową zasadą bezpiecznej podróży pozostaje trzeźwość kierowcy. Funkcjonariusze przypominają, że w lubuskich jednostkach policji są do dyspozycji urządzenia alcoblow, za pomocą których każdy może samodzielnie i anonimowo sprawdzić stan swojej trzeźwości. Badanie trwa kilka sekund. Instrukcja obsługi znajduje się tuż przy urządzeniu.

Policjanci kryminalni oraz dzielnicowi będą pełnić służbę na terenie cmentarzy oraz wokół nich. Funkcjonariusze przypominają, by nie zabierać ze sobą wartościowych rzeczy. Na cmentarzu zwracajmy uwagę na torebki, saszetki czy dokumenty – miejmy je cały czas w zasięgu wzroku. W aucie nie pozostawiajmy przedmiotów, które mogą zainteresować złodzieja.

Praca lubuskich policjantów w ramach tegorocznej akcji „ZNICZ” rozpoczyna się 28 października i potrwa do 2 listopada. W tym czasie do służby wyjdą policjanci ruchu drogowego, prewencji, dzielnicowi i kryminalni. Każdy z nich będzie służył pomocą osobom zmierzającym na groby bliskich.

Informacje o tymczasowej organizacji ruchu znajdują się na stronach internetowych poszczególnych komend miejskich/powiatowych policji.

Statystyka zdarzeń drogowych w województwie lubuskim z poprzednich lat :

 

wypadki

zabici

ranni

kolizje

31.10 – 03.11.2013 r.

16

2

28

135

31.10 – 03.11.2014 r.

6

0

7

126

30.10 – 01.11.2015 r.

1

0

3

88

 

 

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony