Aktualności

Rozdaliśmy odblaski, rozdaliśmy bezpieczeństwo

Data publikacji 20.10.2016

Strzeleccy policjanci zadbali o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści, którzy o tej porze roku są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo, otrzymali od stróżów prawa elementy odblaskowe. Ten drobny podarunek znacznie wpłynie na poziom bezpieczeństwa osób korzystających z drogi.

Dorośli zmierzający do pracy, dzieci udające się do szkoły, a nawet seniorzy, którzy wyszli po bułki do sklepu narażeni są na wiele niebezpieczeństw czyhających na drodze. Zagrożenia te występują szczególnie w porze jesienno-zimowej. Dlatego też strzeleccy policjanci prowadzą wzmorzone działania prowadzące do podniesienia poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Takie działania odbyły się w czwartek /20 października/ w Strzelcach Krajeńskich oraz pobliskich Bronowicach. Mundurowi zwracali uwagę na prawidłowe, a co za tym idzie bezpieczne zachowanie na drodze, i dodatkowo rozdawali pieszym oraz rowerzystom kamizelki i opaski odblaskowe. Te drobne podarunki, wykorzystane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, znacznie podniosą ich poziom bezpieczeństwa na drodze. Należy przypomnieć, iż w czasie zmierzchu, osoba ubrana w ciemną odzież widoczna jest dla kierowcy z odległości około 40 metrów. O wiele wcześniej, bo aż z odległości 150 metrów, kierowca widzi pieszego, który ma na sobie odblaski. Ten dystans pozwala kierowcy zareagować i ominąć ewentualną osobę, nie narażając jej na żadne niebezpieczeństwo. W Strzelcach Krajeńskich, o wczesnych godzinach porannych, policjanci strzeleckiej drogówki rozdali kamizelki pieszym i rowerzystom, którzy zmierzali do pracy. Podarunki były dla obdarowanych osób miłym zaskoczeniem, a policjanci w zamian otrzymywali dobre słowo o ich działaniach.  Najwięcej satysfakcji policjantom przyniosły jednak uśmiechy dzieci, które w Bronowicach, oczekując na przyjazd szkolnego autokaru, otrzymały od nich kamizelki i opaski odbaskowe. Dzieci były szczęśliwe i nie mogły się doczekać aby pochwalić się podarunkiem wśród szkolnych kolegów.

Prawie dwugodzinna akcja, podczas której policjanci zaopatrzyli pieszych i rowerzystów w blisko 150 odblasków z pewnością przyczyniła się do zwiększenia ich poziomu bezpieczeństwa. Mundurowi zapowiadają w niedługim czasie kolejne tego typu akcje i mają nadzieję że będą one tak udane jak poprzednia.

 

sierż. Mateusz Sławek

KPP Strzelce Kraj.

tel.  695 885 348

Powrót na górę strony