Aktualności

Zakończyli sprawy aktami oskarżenia

Aktami oskarżenia zakończyło się pięć spraw prowadzonych przez kryminalnych z krośnieńskiej komendy. W czterech przypadkach mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali się karze. Sprawy dotyczą przestępstw przeciwko mieniu. Decyzję w ich sprawie podejmie Sąd.

Aktem oskarżenia zakończyło się pięć odrębnych spraw prowadzonych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy nadzorowanych przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim. Do zdarzeń doszło od maja do września tego roku. Zgromadzony materiał w sprawach pozwolił na przedstawienie zarzutów sześciu mężczyznom w wieku od 19 do 37 lat. W czterech przypadkach sprawcy przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali się karze. Decyzje w sprawie mężczyzn podejmie Sąd.

Pierwsza z zakończonych spraw dotyczy 19-latka, któremu zarzuca się, że w maju  na terenie gm. Krosno Odrzańskie trzykrotnie włamał się do domków letniskowych skąd, z dwóch budynków dokonał kradzieży rzeczy o łącznej wartości przeszło 700 złotych. Zarzuca się mu także nieuprawnione użycie klucza pasującego do zamka i udostępnienie go innej osobie. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Wnioskowana przez Prokuratora kara to rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby oraz dozór kuratora. Skradzione mienie powróciło do właściciela.

W czerwcu i lipcu natomiast, 30-letni mężczyzna włamał się do kilku domów mieszkalnych na terenie gminy Krosno Odrzańskie, Maszewo oraz Cybinka. Zatrzymany został przez policjantów z krośnieńskiej komendy. http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/17359,Podejrzany-o-kradzieze-w-rekach-krosnienskich-policjantow.html. Mężczyźnie zarzuca się dokonanie trzech kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Ustalona z Prokuratorem kara, to cztery lata pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody pokrzywdzonym.

Kolejna sprawa miała miejsce w lipcu. Wtedy to 20 i 29-latek z pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na jednej z posesji w gminie Maszewo,  zabrali łuparkę do drewna, pilarkę, kosę spalinową oraz inny różnego rodzaju sprzęt gospodarczy o łącznej wartości przeszło trzech tysiące złotych. Sprawa zakończyła się sporządzeniem aktu oskarżenia i przekazana została do Sądu. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy.

Następna z zakończonych spraw dotyczyła trzech kradzieży sklepowych, do których doszło w jednym z sklepów na terenie Krosna Odrzańskie. 37-letni mężczyzna został zatrzymany przez pracownika ochrony, gdy chciał ukraść wyroby tytoniowe. Jak się później okazało nie była to jego pierwsza kradzież. Wcześniej dwukrotnie ukradł różnego rodzaju artykuły spożywcze, kosmetyczne oraz odzież, narażając właściciela sklepu na straty o łącznej wartości blisko 1200 złotych.  Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży i dobrowolnie poddał się karze. Wnioskowana przez Prokuratora kara to 16 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne oraz  naprawienie szkody.

Ostatnia ze spraw miała miejsce we wrześniu na terenie gminy Maszewo. Wówczas łupem sprawcy stały się komplety jeździeckie wartości 4 tys. złotych. W wyniku podjętych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego działań ustalono i zatrzymano 30-letniego mężczyznę, a także odzyskano w całości skradzione mienie. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Ustalona z Prokuratorem kara to rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania pracy na cele społeczne. Decyzje ostatecznie podejmie Sąd.

źródło:

asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrz.

Powrót na górę strony