Aktualności

Policjanci o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 21.09.2016

Policjanci przekazują informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi odwiedzają sołectwa i gminy całego powiatu międzyrzeckiego, gdzie mówią o idei przedsięwzięcia.

Od piątku 9 września br. w województwie lubuskim została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca. Nie każdy z mieszkańców powiatu międzyrzeckiego, wie o nowym narzędziu, dlatego też policjanci zarówno dzielnicowi, jak i specjaliści ds. nieletnich starają się dotrzeć do jak największej liczby osób, przedstawiając im zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze tłumaczą jak działa to narzędzie i w jaki sposób wpływa ono na zwiększenie bezpieczeństwa w danej okolicy.

Policjanci z Międzyrzecza otrzymali już 48 zgłoszeń. Każde z nich jest weryfikowane i przekazane do realizacji. Policjanci sprawdzają wszystkie wskazane miejsca i zagrożenia. Zgłoszenia głównie dotyczą przekraczania prędkości w danym rejonie, spożywania alkoholu w miejscach do tego niewyznaczonych oraz niewłaściwego oznakowania dróg. Do tej pory policjanci potwierdzili 13 ze zgłoszonych zagrożeń. Zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

źródło: asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony