Dzielnicowi informują o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Świebodzin

Dzielnicowi informują o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 15.09.2016

Informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa docierają do coraz większej liczby osób. Dzielnicowi i policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej odwiedzają sołectwa i gminy powiatu świebodzińskiego, gdzie zachęcają mieszkańców do korzystania z aplikacji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zagrożeń.

Od piątku 9 września br. w województwie lubuskim, każdy mieszkaniec może dowiedzieć się czy w jego okolicy jest bezpiecznie i, co najważniejsze, może mieć wpływ na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania. Służy temu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której każdy może podzielić się swoimi spostrzeżeniami i reagować na zagrożenia wskazując je na mapie.

Właśnie z informacją o takich możliwościach i o dostępie do aplikacji, już od początku tygodnia do sołectw, gmin i osiedli docierają świebodzińscy dzielnicowi. Podczas wizyt  w sołectwach policjanci informują sołtysów o funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poprzez plakaty oraz ulotki z tą informacją docierają do mieszkańców. Funkcjonariusze tłumaczą jak działa to narzędzie i w jaki sposób wpływa ono na zwiększenie bezpieczeństwa w danej okolicy. Jednocześnie policjanci podkreślają, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje dotychczasowych form zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997. W środę 14 września br., policjanci spotkali się z kolejnymi sołtysami w powiecie świebodzińskim. Teraz dzięki możliwościom jakie daje aplikacja, wszyscy będą mogli w  jescze prostszy i anonimowy sposób wskazać zagrożenia. Odwiedzając adres internetowy http://lubuska.policja.gov.pl/go/mapa-zagrozen-bezpiecze/17804,dok.html możemy wskazać zagrożenie i sprawdzić o czym informują inni mieszkańcy. Codziennie przybywają nowe zgłoszenia. Dzięki prowadzonym przez policjantów weryfikacjom tych informacji  i sprawdzeniom wskazanych zagrożeń, wspólnie wpływamy na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w danym rejonie.

 

źródło:

st. asp. Łukasz Szymański

KPP w Świebodzinie