Dzielnicowi o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Dzielnicowi o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 13.09.2016

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żarach podczas spotkań ze społeczeństwem rozpowszechniają ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas prelekcji informują, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki i prosty sposób przekazać Policji sygnał o miejscu zagrożonym bezpieczeństwem.

W powiecie żarskim, tak jak w całym województwie lubuskim od piątku  9 września /  funkcjonuje pilotażowy program, ideą  którego jest stworzenie rzetelnego narzędzia pomocnego Policji w identyfikowaniu miejsc niebezpiecznych zdaniem lokalnej społeczności. Mapa, która powstanie dzięki zgłoszeniom mieszkańców, po zweryfikowaniu ich przez policjantów, będzie czytelną informacją o skali i rodzaju zagrożeń występujących na danym obszarze.

Aby dotrzeć z informacją o pilotażowym programie do jak największej liczby osób, policjanci spotykają się ze społeczeństwem oraz  przedstawicielami instytucji współpracujących z Policją. We wtorek /13 września  / dzielnicowi z żarskiej komendy w punktach konsultacyjnych oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy  Społecznej w Żarach zorganizowali spotkanie, podczas którego zaprezentowali, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki  i prosty sposób przekazać Policji sygnał o miejscu zagrożonym bezpieczeństwem. To właśnie pracownicy socjalni, tak jak dzielnicowi, mają  bliski kontakt ze społecznością lokalną i mogą przekazać cenne informacje. Dzielnicowi także podczas dyżurów dla mieszkańców informują o działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W powiecie żarskim odnotowano już pierwsze zgłoszenia, które są systematycznie weryfikowane, a w przypadku ich potwierdzenia, zadania zmierzające do neutralizacji zagrożenia,  zlecane funkcjonariuszom.

 

podkom.  Aneta Berestecka

Oficer Prasowy KPP w Żarach

tel. 519 534 139