Aktualności

(Nie)trzeźwy kierowca ciężarówki

Data publikacji 29.08.2016

W poniedziałek /29 sierpnia/ policjanci z zielonogórskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania pn. „TRZEŹWY KIEROWCA”. Zaledwie po kilku minutach zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który właśnie wyjechał do pracy samochodem ciężarowym z naczepą. Miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu.

Działania policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na rondzie u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Wyczółkowskiego i Prostej w Zielonej Górze. W ciągu zaledwie kilku minut zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Najbardziej szokujące dla policjantów było to, że właśnie wyjechał do pracy kilkunastotonowym ciągnikiem z naczepą. Jak przyznał policjantom, zamierzał jechać w takim stanie po towar do Niemiec. Policjanci przerwali jego niebezpieczną podróż. Za swój niechlubny wyczyn odpowie przed sądem. Grozi mu  grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów,  a nawet dwa lata więzienia.
Podczas minionego weekendu policjanci z Zielonej Góry  w trakcie działań „Trzeźwy Kierowca” zatrzymali także dwie inne osoby, które prowadziły po alkoholu.

Przypominamy, że w lubuskich komendach można bezpłatnie i anonimowo przebadać się na zawartość alkoholu w organizmie. Za pomocą wygodnych i dostępnych w naszych jednostkach urządzeń Alco Blow, każdy może sprawdzić, czy jest już w stanie bezpiecznie wsiąść za kierownicę.

 

źródło:

nadkom. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze

Powrót na górę strony