Wysyłał fałszywe wezwania do zapłaty – zatrzymanie i zarzuty - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Wysyłał fałszywe wezwania do zapłaty – zatrzymanie i zarzuty

Data publikacji 29.07.2016

Zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa usłyszał 40-letni mężczyzna, który podszywał się pod Prokuratora Izby Celnej w Rzepinie i żądał zapłaty grzywny. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego roku do Izby Celnej w Rzepinie zaczęli zgłaszać się ludzie, którzy otrzymali pocztą wezwania do zapłaty grzywny w kwocie 387,62 zł. Na monicie widniała informacja, że grzywna została nałożona w związku z zakupem tytoniu bez akcyzy. Okazało się, że przedstawione dokumenty, były fałszywym wezwaniem do zapłaty. Sprawę Izba Celna zgłosiła policji. Policjanci od razu zaczęli intensywnie pracować nad sprawą. Ustalili, że takich fałszywych wezwań do zapłaty oszust rozesłał 100. 31 osób pokrzywdzonych zgłosiło przestępstwo, natomiast trzy osoby wpłaciły pieniądze na konto oszusta. Kilkumiesięczna, skrupulatna praca policjantów z Komisariatu Policji w Rzepinie doprowadziła do ustalenia sprawcy tego nielegalnego procederu. 40-latek został zatrzymany na terenie Zielonej Góry, gdzie przebywa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa działając w warunkach recydywy. W trakcie wczorajszego (28 lipca) przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 40-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Ostrzegamy!!!

Jeśli jakiekolwiek dokumenty otrzymane pocztą wzbudzą podejrzenie, należy niezwłocznie skontaktować się z urzędem, który został wskazany jako nadawca lub wierzyciel, celem zweryfikowania ich oryginalności. Natomiast numery kont bankowych urzędów, na które należy dokonywać wpłat, można sprawdzić na ich stronach internetowych.

Źródło: mł. asp. Magdalena Jankowska

KPP Słubice