Aktualności

Bezpiecznie na K-92 - działania międzyrzeckich policjantów

Data publikacji 22.07.2016

Policjanci przeprowadzili kolejne działania mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu. Na drodze K- 92, w rejonie Trzciela mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prawie 400 kierujących.

Dzięki stale prowadzonym działaniom oraz nagłaśnianiu ich w lokalnych mediach, policjanci zauważyli ogromną poprawę w zakresie kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Akcji oraz badań jest coraz więcej, natomiast nietrzeźwych kierowców znacznie mniej, niż w ubiegłych latach. Policjanci tylko w pierwszym półroczu 2016 roku sprawdzili stan trzeźwości aż ponad 13 tysiącom kierujących (z tego ujawniono 31 nietrzeźwych kierowców). Mundurowi w wyniku swoich działań w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku zatrzymali 225 dowodów rejestracyjnych, 24 uprawnienia do kierowania pojazdami, w tym za kierowanie pod wpływem alkoholu, przekroczenie prędkości oraz wykroczenia powodujące zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W czwartek (21 lipca) od wczesnych godzin rannych międzyrzeccy policjanci razem z funkcjonariuszami służby celnej na drodze krajowej K-92 w rejonie Trzciela przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze, m.in. sprawdzali stan trzeźwości kierowców, czy osoby w pojeździe korzystają z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci w samochodzie oraz stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze służby celnej natomiast sprawdzali przewożone ładunki oraz wykorzystując psa tropiącego, sprawdzali wnętrza pojazdów pod kątem narkotyków. Policjanci w efekcie działań skontrolowali prawie 400 aut, zatrzymali sześć dowodów rejestracyjnych za usterki techniczne pojazdów i nałożyli 10 mandatów karnych za popełnione wykroczenia.

Dzięki temu, że do akcji zaangażowano dużą liczbę policjantów, nie powodowała ona większych utrudnień w ruchu, a przez kilka godzin sprawdzono praktycznie wszystkich kierowców jadących w kierunku Świecka. Warto również podkreślić to, że sami kontrolowani kierowcy bardzo chwalili działania policjantów. Pomimo drobnych utrudnień, kierowcy twierdzili, że takie akcje są potrzebne i przynoszą efekty, a dzięki nim wszyscy podróżujący na drogach powiatu czują się bardziej bezpiecznie.

 

Źródło: mł. asp. Justyna Łętowska

KPP Międzyrzecz

Powrót na górę strony