Aktualności

Bez oddziałów prewencji w Kostrzynie ani rusz

Data publikacji 16.07.2016

Pół tysiąca policjantów z Oddziałów Prewencji dba o bezpieczeństwo w czasie tegorocznego festiwalu. Mundurowych z Gorzowa wspomagają policjanci z Warszawy, Wrocławia, Poznania i Łodzi. Doświadczenie jakie zdobyli przy zabezpieczaniu największych imprez procentuje. Przy zabezpieczeniu tegorocznego festiwalu, ich pracą kieruje mł. insp. Sławomir Łukaszewicz – Zastępca Dowódcy Podoperacji Woodstock.

Na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek na ulicach miast, w czasie imprez masowych, czy meczów żużlowych i piłkarskich. Duża cześć ich pracy, to zabezpieczanie przejazdów kibiców pociągami i autobusami. Policjanci z oddziałów prewencji są przygotowani 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez względu na pogodę, by w każdej chwili być gotowym do szybkiej i skutecznej interwencji.

Policjanci z oddziałów prewencji od lat aktywnie zaangażowani są w zabezpieczenie jednego z największych festiwali – Przystanku Woodstock. To właśnie ci mundurowi stanowią istotną policyjną siłę, aby festiwal odbywał się spokojnie, a jego uczestnicy zapamiętali jego przebieg wyłącznie w pozytywnym kontekście. Od kilku już lat, przy zabezpieczeniu festiwalu, policjantów z lubuskich oddziałów prewencji wspomagają mundurowi z innych województw. W tym roku do Kostrzyna przyjechali policjanci z Oddziałów Prewencji z Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Aby taka liczba mundurowych była w pełni wykorzystana niezbędne jest do tego profesjonalne dowodzenie. W Kostrzynie pracą pół tysiąca policjantów z oddziałów prewencji dowodzi mł. insp. Sławomir Łukaszewicz - Zastępca Dowódcy Podoperacji Woodstock ds. taktyki. To właśnie dowodzenie, a później szybka i skuteczna realizacja poleceń wydawanych przez przełożonych gwarantuje, że praca policjantów z oddziałów prewencji zawsze stoi na wysokim poziomie. Mundurowi nie ograniczają się jedynie do patrolowania ulic w Kostrzynie. Wspomagają i współpracują również z policjantami z pozostałych pionów, aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa w czasie festiwalu.

 

Opracował: Zespół Prasowy KWP

w Gorzowie Wlkp.

 

Powrót na górę strony