Aktualności

Wioska Policyjna na Przystanku Woodstock

Data publikacji 15.07.2016

Wioska Policyjna kolejny już raz gości na terenie Przystanku Woodstock. W tym roku punkt działa pod hasłem „Zrozumienie człowieka = zrozumienie problemu”. Policyjne stoisko cieszy się sporym zainteresowaniem.

W Wiosce Policyjnej można spotkać doświadczonych specjalistów od policyjnej prewencji. To kolejny festiwal z ich udziałem. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. Każdego roku do współpracy zapraszają wielu ciekawych gości, z którymi można porozmawiać.

W sektorze informacyjnym udzielane są in formacje na temat zjawisk patologicznych. Odwiedzający pytają o takie problemy jak handel ludźmi, przemoc i cyberprzemoc, alkoholizm, narkomania. Działa tutaj także punkt promocyjny niemieckiej Policji Landu Brandenburgii. W Wiosce Policyjnej prowadzony jest konkurs na hasło dotyczące przeciwdziałania przemocy. Woodstokowicze mają szansę wziąć udział w anonimowej ankiecie. Każdy może wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa tegorocznego festiwalu.

Eksperci z Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy w sektorze „Profilaktyka i TY” prowadzą warsztaty z kontroli złości i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowej oraz warsztaty z komunikacji. Specjaliści z gorzowskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii zorganizowali projekt „Żywa Biblioteka” opierający się na spotkaniach z osobami „wykluczonymi społecznie”.

Dla uczestników Dla uczestników Festiwalu przygotowano wystawy prac nagrodzonych w konkursach organizowanych przez Wydział Prewencji KWP Gorzów Wlkp. oraz zdjęcia: „Wioska Policyjna na Przystanku Woodstock 2015”, „Trudna komunikacja”, „Pomyśl zanim uciekniesz”, „Trudne wybory”, „Cyberprzemoc zaczyna się w głowie”, „Masz problem = nie zamykaj się na pomoc”, „Dopalacz = wypalacz”.

 

Opracowal: Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Powrót na górę strony