„Borys” doprowadził do włamywacza - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

„Borys” doprowadził do włamywacza

Data publikacji 11.07.2016

W piątek na jednej z gubińskich ulic doszło do włamania do punktu handlowego, skąd skradziono papierosy. Na miejsce skierowano „Borysa” - psa tropiącego, który doprowadził policjantów do posesji, gdzie jak się okazało zamieszkuje podejrzany o to włamanie.

Do zatrzymania młodego mężczyzny podejrzewanego o włamanie się do punktu handlowego, znajdującego się na jednej z gubińskich ulic i kradzież papierosów o łącznej wartości 1000 złotych, doszło w piątek /8 lipca/. Pod drzwi mężczyzny doprowadził policjantów, policyjny pies „Borys” z gubińskiego komisariatu, którego przewodnikiem jest asp. Andrzej Malinowski.

W piątek /8 lipca/ dyżurny Komisariatu Policji w Gubinie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do obiektu handlowego na jednej z gubińskich ulic, skąd sprawca po wcześniejszym wybiciu szyby dostał się do wnętrza sklepu a następnie ukradł papierosy. Na miejsce włamania wraz z innymi policjantami przybył asp. Andrzej Malinowski wraz z psem tropiąco-obronnym „Borysem”. Pies podjął trop i doprowadził do jednaj z posesji na terenie podgubińskiej miejscowości, gdzie policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Zgromadzony przez funkcjonariuszy z Gubina materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzuty kradzieży z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka

KPP Krosno Odrzańskie