Aktualności

Szybka reakcja na zgłoszenie – graficiarz w rękach policji

Data publikacji 07.07.2016

Gorzowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pijanego 38-latka, który na Placu Staromiejskim malował sprayem po ścianach. Twórca namalowanych graffiti był kompletnie zaskoczony pojawieniem się mundurowych. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

We wczorajszy wieczór (6 lipca) dyżurny gorzowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w okolicach Placu Staromiejskiego mężczyzna niszczy elewację na jednym z budynków. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli w okolicy jednego z budynków mężczyznę, który niczym niezrażony malował sprayem po ścianie. Gdy mundurowi podeszli do niego, 38-latek był wyraźnie zaskoczony pojawieniem się patrolu Policji. Obok niego znajdowała się torba z kilkoma puszkami farby w sprayu, których używał podczas tworzenia swojego „dzieła”. Policjanci pojechali z mężczyzną do komendy, aby wykonać z nim dalsze czynności. Tam okazało się, że 38-letni mieszkaniec Gorzowa jest nietrzeźwy – alkomat wskazał prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Farby, których używał mężczyzna do malowania graffiti zabezepieczono do sprawy.

Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Kodeks wykroczeń przewiduje za te wykroczenie karę ograniczenia wolności lub grzywnę. Sąd może również orzec przepadek przedmiotów służących do popełnienia czynu oraz obowiązek naprawienia szkody.

 

Opracował: sierż. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony