Aktualności

Odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 04.07.2016

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mieszkańcowi Rzepina. Mężczyzna włamał się do magazynu z alufelgami, skąd ukradł koła o wartości 2 tysięcy złotych. Dzięki skutecznej pracy słubickich kryminalnych skradzione mienie powróciło do właściciela.

Informację o kradzieży dwóch kompletów kół policjanci z Rzepina otrzymali w ubiegły piątek (1 lipca). Wartość strat właściciel magazynu, z którego zginęło mienie oszacował na dwa tysiące złotych. Tuż po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W krótkim czasie wytypowali i zatrzymali 18-letniego mieszkańca Rzepina. Okazało się, że 18-latek odbywał praktyki w warsztacie samochodowym, który znajduje się na tej samej posesji, co okradziony magazyn. Mężczyzna przy pomocy uprzednio ukradzionych kluczy wszedł do magazynu, skąd ukradł dwa komplety kół samochodowych.

18-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradzione mienie i zwrócili właścicielowi.

 

Źródło: mł. asp. Magdalena Jankowska

KPP Słubice

Powrót na górę strony