Aktualności

Kryminalni z Żagania zatrzymali sprawcę kradzieży - zarzuty i areszt

Data publikacji 04.07.2016

Do aresztu trafił 32-letni mężczyzna zatrzymany przez żagańskich kryminalnych. Podejrzany usłyszał pięć zarzutów kradzieży cudzego mienia: dwóch rowerów, pieniędzy, laptopa oraz alkoholu i papierosów ze sklepu.

Na przełomie maja i czerwca tego roku żagańscy policjanci przyjęli  kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży cudzego mienia. Były to kradzieże pieniędzy, rowerów, ale także alkoholu oraz papierosów ze jednego z żagańskich sklepów. Łupem padł również laptop z akcesoriami, który skradziono w jednym z mieszkań.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili osobę podejrzewaną o te przestępstwa. W środę (29 czerwca) kryminalni przeprowadzili akcję związaną z zatrzymaniem mężczyzny, który nie miał miejsca stałego pobytu i ukrywał się przed funkcjonariuszami. W czasie pościgu mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do siedziby KPP w Żaganiu. 32-latek był już w przeszłości karany.

Zatrzymany mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, złożył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Żaganiu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny na trzy miesiące.

 

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP Żagań

Powrót na górę strony