Skuteczna resuscytacja, policjanci uratowali życie kolejnego człowieka - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Świebodzin

Skuteczna resuscytacja, policjanci uratowali życie kolejnego człowieka

Data publikacji 21.06.2016

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów i prawidłowo wykonanej akcji reanimacyjnej, uratowane zostało kolejne ludzkie życie. To była sytuacja, w której każda sekunda mogła przechylić szalę życia i śmierci człowieka. Właśnie dla takich sytuacji, policjanci codziennie doskonalą swoje umiejętności. Bo dla nas ludzkie życie jest najważniejsze.

Podczas codziennej służby, policjanci stykają się z różnymi sytuacjami i różnymi ludźmi. Choć niektóre interwencje są podobne, to tak naprawdę każda z nich jest inna. Jedynym co je łączy, to fakt, że wymagają od policjantów profesjonalizmu i szybkiej, zdecydowanej reakcji. Dlatego policjanci codziennie doskonałą swoje umiejętności, biorą udział w szkoleniach i ćwiczą. Wiedzą, że to od ich skutecznego działania, niejednokrotnie zależy czyjeś życie.

Świebodzińscy policjanci przeszli szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Pod kontrolą wykwalifikowanego ratownika medycznego, policjanci ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz uczyli się jak ratować ludzkie życie. Codzienność nie dała długo czekać na wykorzystanie tych umiejętności. W piątek 17 czerwca 2016 roku, około godz. 22:30, policjanci ze świebodzińskiej komendy zostali skierowani na interwencję do jednej z podświebodzińskich miejscowości. Według otrzymanego zgłoszenia w pomieszczeniu gospodarczym powiesił się mężczyzna. Funkcjonariusze dotarli na miejsce jako pierwsi. Odcięli mężczyznę i po stwierdzeniu, że nie oddycha, przystąpili do resuscytacji. Policjanci prowadzili reanimacje do przybycia Zespołu Ratowniczo Medycznego, a następnie kontynuowali te działania razem z ratownikami. Po blisko pół godzinie u poszkodowanego przywrócono czynności życiowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez pogotowie, natomiast policjanci pozostali na miejscu prowadząc dalsze czynności służbowe w ramach podjętej interwencji.

St. sierż. Aleksander Gajdka i sierż. Artur Stuhl ze świebodzińskiej komendy, przyznali, że była to jedna z tych interwencji, która na długo pozostanie im w pamięci. Przystąpili do reanimacji i liczyło się tylko jedno – przewrócić funkcje życiowe tego człowieka. Poczucie dobrze wykonanej pracy, dzięki której udało się uratować życie jest bezcenne.

 

źródło:

asp. Łukasz Szymański

KPP w Świebodzinie