Wytypowani i zatrzymani za rozbój - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Wytypowani i zatrzymani za rozbój

Data publikacji 06.06.2016

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzą dwaj obywatele Ukrainy, którzy pod koniec maja dotkliwie pobili 29-letniego mieszkańca Legnicy i 39–letniego mieszkańca Lubska. Celem napastników były pieniądze i telefon komórkowy, które miał w kieszeni jeden z poturbowanych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w nocy z 27/28 maja na terenie Sławy. Do patrolu Policji podszedł przechodzień prosząc o interwencję i przyjazd karetki pogotowia do pobitego kolegi. Zgłaszający kilka minut wcześniej został zaatakowany przez młodych mężczyzn. Z jego relacji wynikało, że nieznani mężczyźni najprawdopodobniej narodowości ukraińskiej pobili go i jego kolegę. Zgłaszający poinformował policjantów, że mężczyźni rzucili się w pierwszej kolejności na starszego kolegę, którego bili i kopali po cały ciele. W momencie kiedy leżał na ziemi przeszukali jego kieszenie zabierając telefon komórkowy oraz pieniądze o łącznej wartości około 2 tys. złotych.  Widząc całe zdarzenie zgłaszający chciał pomóc boleśnie pobitemu, leżącemu na ziemi mężczyźnie, wówczas napastnicy swoją agresję wyładowali również na nim. Mężczyźni rzucili się na niego. Dotkliwie go poturbowali, szarpali za ubranie.

Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego po analizie zebranego materiału i relacji pokrzywdzonych wytypowali dwóch 25 - letnich obywateli Ukrainy, którzy odpowiedzialni byli za to zdarzenie. W trakcie przeszukania miejsca pobytu w materacu łóżka odnaleziony został telefon komórkowy, który tej feralnej nocy został skradziony pokrzywdzonemu. Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do policyjnego aresztu. W prokuraturze rejonowej we Wschowie usłyszały zarzuty współudziału w rozboju oraz pobiciu. Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o tym, że najbliższe trzy miesiące dwaj 25 - latkowie spędzą za kratkami.

 

źródło: podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa