Aktualności

Lubuscy policjanci zabezpieczyli przejazd motocyklistów "Hells Angels"

Data publikacji 06.06.2016

Motocykliści z międzynarodowego klubu „Hells Angels” przejechali przez lubuskie drogi. Członkowie grupy jako cel swojej podróży obrali województwo mazowieckie, gdzie spotkali się na zlocie. W czasie przejazdu przez nasz region nad bezpieczeństwem czuwali lubuscy policjanci. Mundurowi zabezpieczali nie tylko główne szlaki komunikacyjne, ale również drogi mniej uczęszczane. Dzięki temu przejazd odbył się spokojnie i bez poważnych incydentów.

Przejazd motocyklistów wymaga od policjantów intensywnej pracy, aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa miłośnikom jednośladów, ale również pozostałym osobom korzystającym z dróg. Najistotniejsza rola, w takich momentach, skupia się na policjantach z drogówki. To głównie na ich barkach spoczywa zadbanie, aby zorganizowana grupa kilkudziesięciu, czy kilkuset motocyklistów mogła spokojnie i bezpiecznie pokonać trasę swojego przejazdu. Ważnym elementem jest również zadbanie o bezpieczeństwo pozostałych kierowców oraz wyeliminowanie lub złagodzenie ewentualnych utrudnień związanych z takim przejazdem.

Na początku czerwca na terenie województwa mazowieckiego odbył się zlot członków międzynarodowego klubu motocyklowego Hells Angels. O ich wizycie w naszym kraju pojawiło się wiele informacji. Lubuskimi drogami przejeżdżali motocykliści głównie z Europy zachodniej i USA. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach regionu czuwali lubuscy policjanci wspomagani funkcjonariuszami Straży Granicznej. Mundurowi skupiali się przede wszystkim na rozpoznaniu trasy jaką pokonywali członkowie klubu, kontrolowali trzeźwość, oraz wymagane dokumenty uprawniające do korzystania z polskich dróg. W zabezpieczenie przejazdu grupy włączyli się także policjanci Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji. Kilkudniowa praca, nieprzerywana nawet nocą doprowadziła do tego, że przejazd odbył się bezpiecznie i bez poważnych incydentów. Policjanci w dwóch przypadkach nałożyli mandaty. Jednym z takich punktów, gdzie policjanci skupili szczególną uwagę był lubuski odcinek autostrady A2.

 

opracował:

st. sierż. Tomasz Bartos

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

Powrót na górę strony