Podejrzany o zabójstwo w rękach policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Podejrzany o zabójstwo w rękach policjantów

Data publikacji 01.06.2016

Lubuscy policjanci wytypowali i zatrzymali osobę podejrzaną o zabójstwo 18-latki z Kostrzyna. Bardzo intensywnie prowadzone działania śledczych pozwoliły na przedstawienie 27-latkowi zarzutu zabójstwa. Policja i Prokuratura będą wnioskowali o aresztowanie mężczyzny, który przyznał się już do pozbawienia życia młodej kobiety.

Od niedzieli rana / 29 maja/, kiedy to przy jednym z osiedli w Kostrzynie na Odrą, ujawniono zwłoki młodej kobiety, trwały bardzo intensywne czynności związane z ustaleniem okoliczności jej śmierci. Do zadań zostali wytypowani najlepsi policjanci z Kostrzyna, Gorzowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. O dynamice policyjnej pracy może świadczyć choćby fakt, że w godzinach popołudniowych tego dnia śledczy mieli już za sobą przesłuchania kilkudziesięciu osób. Duża rola także techników kryminalistycznych, którzy wykorzystując swą wiedzę i doświadczenie zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia. Wykonane w poniedziałek badania prosektoryjne dały podstawę do twierdzenia, że za śmiercią 18-latki stały osoby trzecie. W związku z powyższym trwał jednocześnie proces wykrywczy za osobą, która pozbawiła życia kostrzyniankę. Niezbędną wiedzę w zakresie rozpoznania środowisk, w którym poruszała się 18-latka obok kryminalnych przekazywali również dzielnicowi. To z pewnością spowodowało, że wiele wersji początkowo branych pod uwagę zostało wyeliminowanych. Zbierany skrupulatnie materiał dowodowy, analiza informacji i ustaleń dawał kolejne punkty odniesienia w sprawie.   W rezultacie w poniedziałek około godziny 16.00 policjanci zapukali do drzwi 27-latka z Kostrzyna. Został on zatrzymany. Wykonano z nim wiele czynności procesowych ale te kluczowe miały miejsce we wtorek/ 31 maja/ kiedy  to w słubickiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. Dalsze czynności przeprowadzono z zatrzymanym w środę. Ten przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Sprawa ta stanowi modelowy przykład pracy policji i prokuratury, który bardzo szybko pozwolił na wiążące ustalenia i w konsekwencji zatrzymanie osoby podejrzanej o zabójstwo. Śledczy będą wnioskować o areszt. 27-latek może spędzić resztę życia w więzieniu.

 

Opracował. kom. Marcin Maludy

fot/video st. sierż. Tomasz Bartos