Aktualności

Miłośnicy cudzych kwiatów zatrzymani

Data publikacji 30.05.2016

Gorzowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli kwiaty z ogródków działkowych. Mężczyźni, gdy zauważyli mundurowych zaczęli uciekać, jednak szybko zostali obezwładnieni przez policjantów. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, jeden z nich odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Gorzowska policja prowadzi działania związane z ujawnianiem i zatrzymywaniem sprawców kradzieży i włamań. Choć wartość strat nie zawsze jest wysoka, to jednak są to bardzo uciążliwe społecznie zdarzenia. Dochodzi do nich także na terenie ogrodów działkowych, na których spora część gorzowian spędza czas wolny. Sprzyjająca pogoda i wiele – zwłaszcza w tym miesiącu – dni wolnych od pracy powoduje, że często wybieramy odpoczynek na świeżym powietrzu właśnie na ogródkach działkowych. Spotykamy się z rodziną i znajomymi, rozpalamy grille i oddajemy się pracom ogrodowym. Dlatego tak uciążliwe dla działkowców są przypadki kradzieży i włamań do których dochodzi zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim.

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 maja) kryminalni II Komisariatu Policji w Gorzowie Wlkp. pełniąc służbę w okolicy ogródków działkowych zauważyli dwóch mężczyzn, którzy po wejściu na teren działek zrywali kwiaty i wkładali je do toreb. Przy próbie wylegitymowania ich, mężczyźni zaczęli uciekać, porzucając wcześniej skradzione kwiaty. Po krótkim pościgu zostali skutecznie obezwładnieni i zatrzymani przez policjantów. Kryminalnych wspomogli również dzielnicowi, którzy tej nocy patrolowali okolice Zawarcia. Po przewiezieniu mężczyzn na komisariat okazało się, że ich łupem padło 339 kwiatów piwonii. Ich łączną wartość oszacowano na ponad 1000 zł.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Jeden z nich, 37-latek podczas próby zatrzymania dokonał naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego policjanta i za to również poniesie odpowiedzialność karną. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opracował: sierż. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony