Nielegalny tytoń nie trafi na rynek - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Strzelce Krajeńskie

Nielegalny tytoń nie trafi na rynek

Data publikacji 20.05.2016

Kryminalni ze Strzelec wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej zabezpieczyli prawie 30 kg tytoniu o wartości ponad 21 tysięcy złotych. Dzięki skutecznej pracy policjantów nielegalny tytoń nie trafi do obiegu.

Strzeleccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem korupcji i przestępczości gospodarczej ustalili, iż jeden z mieszkańców gminy Dobiegniew trudni się handlem tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej skontrolowali pomieszczenie gospodarcze gdzie miał się znajdować nielegalny tytoń. Ustalenia kryminalnych okazały się trafne. We wskazanym miejscu zabezpieczono prawie 30 kg, przechowywanego w workach, suszu roślinnego. Funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej oszacowali wartość zabezpieczonego tytoniu na ponad 21 tysięcy złotych. 45-letni mężczyzna w trakcie przeprowadzanych czynności przyznał, iż to on jest jego włascicielem. Zgodnie z art. 65§2 Kodeksu Karno Skarbowego:

Kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe, o których na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że stanowią one przedmiot czynu zabronionego, lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny.

 

st. post. Mateusz Sławek

KPP Strzelce Kraj.

tel.  695 885 348

Ładowanie odtwarzacza...